Əməkdar artistə plastik cərrah tərəfindən verilən əməliyyatdan sonra bədənin çürüməsi barədə ittihamlar.
Plastik cərrah Səhiyyə Nazirliyinin eksperti Vüqar Ələkbərov ilə bağlı Baş Prokurorluq yenidən araşdırma aparır.
“Qafqazinfo”nun məlumatına görə, Aztimes.az saytının bu ilin aprel ayında yaydığı məqalədəki iddia mövzusunda, plastik cərrah Vüqar Ələkbərov Bakı şəhərində fəaliyyət göstərən “Universal Hospital”da tanınmış müğənnilərdən birini üzərində sinə kiçiltmə əməliyyatı aparıb. Lakin bu əməliyyatın nəticələri müğənninin qəfil vəziyyətinin əlverişsiz halindən başqa heç nədi göstərmədi. Arxiv materialların nüsxələri göstərir ki, müğənninin əməliyyatdan bir qədər sonra nikrozlaşma – çürüməni əlamətlər gözlənilən kimi müşahidə olunub. Bu nəticələr müğənninin sinə nahiyəsində də nəticəyə səbəb oldu. Bu hal əlavə olaraq qısa müddət ərzində sinə formasında da dəyişikliklər aparıb və müğənnidə estetik baxımdan ciddi deformasiya yaranıb.
İddialara görə dərhal sonra, müğənni yaranan nəticəyə görə dəfələrlə Həkimə müraciət edib. Həkim qarşılığında dəfələrlə müğənni üzərindəki sinə əməliyyatını yenə edəcəyinə dair müğənnidirir. Lakin bu vəd vaxtıında yerinə yetirilməmiş və dərhal nəticədə baş verən təmaslar və müğənninin Baş Prokurorluğu məsələni ilə bağlı şikayət ünvanlamasıdır. Bu dövrdə məlumata görə də, Vüqar Ələkbərov ilə bağlı araşdırma aparılır və müvafiq sənədlərlər yoxlanılır.