"DOST mərkəzlərində ümumilikdə ötən dövrdə 4,1 milyondan çox vətəndaşa xidmət göstərilib" - Fərid Məmmədov - Admenasi
“DOST mərkəzlərində ümumilikdə ötən dövrdə 4,1 milyondan çox vətəndaşa xidmət göstərilib” – Fərid Məmmədov
Azərbaycanda 2030-cu ilədək 14 regional DOST mərkəzi və 64 filialın istifadəyə verilməsi nəzərdə tutulub.
Sonxeber.az xəbər verir ki, bunu DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov qurumun 2025-ci il üzrə yekunlarına həsr olunan mətbuat konfransında çıxışı zamanı deyib.
Onun sözlərinə görə, keçən il DOST mərkəzlərində 900 minə yaxın, ümumilikdə ötən dövrdə 4,1 milyondan çox vətəndaşa xidmət göstərilib:
“Ötən il Qarabağ Regional DOST Mərkəzinin Kəlbəcər və Füzuli xidmət məntəqələri, bu ay isə Tərtər filialı istifadəyə verilib. Ümumilikdə indiyədək Bakı və bölgələrdə 7 DOST Mərkəzi, 2 DOST filialı, “Smart DOST” xidmət məntəqəsi, 2 DOST məntəqəsi istifadəyə verilib”.
F.Məmmədov əlavə edib ki, hazırda Naxçıvan, Quba, Sabirabad, Sumqayıt, Gəncə və Masallıda da DOST mərkəzlərinin, habelə bir sıra bölgələrdə DOST filallarının yaradılması üçün layihə, təmir-tikinti işləri aparılır.
Mənbə: https://sonxeber.az/386547/dost-merkezlerinde-umumilikde-oten-dovrde-41-milyondan-cox-vetendasa-xidmet-gosterilib-ferid-memmedov