Dekabrın 30-31-də küləkli hava şəraitinin havası ilə bağlı xəbərdarlıq
Milli Hidrometeorologiya Xidməti tərəfindən yayımlanan xəbərdarlığa əsasən, dekabrın 30-31-də Azərbaycanda küləkli hava şəraitinin əhatə edəcəyi bölgələr məlum oldu.
Bakıda və Abşeron yarımadasında, eyni zamanda əksər bölgələrdə olan Salyan, Neftçala, Hacıqabul, Qobustan, Şəki, Oğuz, Qəbələ, Göyçay, Xızı, İsmayıllı, Kəlbəcər, Goranboy, Daşkəsən şimal-qərb küləsinin əsəyəcəyinə uyğun olqar nınarı xəbərdarlığa uyğun olaraq küləyin sürəti 20.8-28.4 m/san-dək güclənəcək.
Bakıda və Abşeron yarımadasında, Şabran, Xaçmaz, Quba, Qusar, Siyəzən, Qazax, Ağstafa, Tovuz, Şəmkir, Samux, Balakən, Zaqatala, Qax, Yevlax, Bərdə, Tərtər, Sabirabad, Şirvan, Füzuli, Zəngilan, Laçın, Biləsuvar, Lerik, Yardımlı, Lənkəran, Masallı, Astara, Cəlilabad, Mingəçevir, Ağdaş, Cəbrayıl, Ucar, Zərdab, Ağcabədi, Xocavənd, Ağsu, Şamaxı, Gəncə, Gədəbəy, Göygöldə sarı xəbərdarlığa uyğun olaraq qərb küləyi əsəcək, küləyin sürəti 13.9-20.7 m/san təşkil edəcək.