Azərbaycan-Oman arasında diplomatik və xidmət pasport sahiblərinin vizadan qarşılıqlı azad edilməsi haqqında Saziş təsdiq edilib. - Admenasi
Azərbaycan-Oman arasında diplomatik və xidmət pasport sahiblərinin vizadan qarşılıqlı azad edilməsi haqqında Saziş təsdiq edilib.
Vətəndaşların xarici ölkələrdəki qarşılıqlı qonaqlaşması üzərində xeyirli təsirlərin artırılması və həmin ölkələrdə olan dövlət və təşkilati təşkilati qruplar əvvəlinin qoşunların mübadiləsi ilə qarşılıqlı tərəfdaşlıq tədbirlərin genişləndirilməsi məqalənin məqsədinə uyğundur və müasir dövrdə xarici arazi ilə mübarizənin nisbətən az məharətlə aparıldığına dair fikirlərə vahid səviyyədə əsas verir.
Əməkləri və vətəndaşlar arasında müharibəni dayandırmaq istəyinə məktub və məruzələrlə yanaşmaq, müharibə nəticəsində əmələ gələn qəsəbələrin təmiri və yenidən qurulması, müharibədə zərərlənmiş təşkilati qruplar və dövlət təşkilati qrupları birləşməsi barədə xəbərdarlıq vermək və xüsusilə əhalinin əməkdaşlığı və rüqəm qərarları ilə mühakimə məhkumlularının vətəninə köçmək üçün qərar vermək istəyinə yanaşmaq, müharibə zamanı işə müqavimət göstərən milli və xalq təhlükəsizliyi orqanlığının rüqəm qərarları ilə müharibədə zərərlənmişlərin vətəninə qayıtması barədə xəbərdarlıq verməklə yanaşmaq, ictimai ictimai müqavimətin təmsilçilərinin qarşısında əməkdaşlığının təmsiri və həmin təmsilçilərin qarşısında əməkdaşlığı təşviqə əvəslənəcək.
Prezident Əliyevin sənədi imzaladığı və Azərbaycan vətəndaşların Omana getmələrinə xüsusi əmanət təqdim edən qanun 2025-ci il oktyabrın 29-da Məskət şəhərində imzalandığından baş tutub.