• İnsan amilindən asılılığın minimuma endirilməsi
• Korrupsiya risklərinin azaldılması
• Vətəndaş məmnunluğunun artırılması
Beləliklə, ASAN Xidmət anlayışı yalnız rahatlıq deyil, eyni zamanda etibarlılıq və şəffaflıq deməkdir.
ASAN Xidmətin əsas prinsipləri
ASAN Xidmət modeli bir neçə fundamental prinsip üzərində qurulub. Bu prinsiplər onun fəaliyyətinin mahiyyətini anlamaq üçün olduqca vacibdir.
Vətəndaş yönümlülük
ASAN Xidmətin mərkəzində vətəndaş dayanır. Bütün proseslər insanların vaxtına, rahatlığına və ehtiyaclarına uyğun şəkildə təşkil olunur.
Şəffaflıq və açıqlıq
Xidmətlərin göstərilməsi zamanı bütün prosedurlar açıq şəkildə aparılır. Vətəndaş hansı sənəd üçün nə qədər ödəniş etdiyini və prosesin hansı mərhələdə olduğunu aydın şəkildə görə bilir.
Sürət və effektivlik
Bir çox xidmətlər əvvəlki illərlə müqayisədə xeyli qısa müddətdə həyata keçirilir. Bu, həm texnologiyanın tətbiqi, həm də düzgün təşkilatlanma nəticəsində mümkün olur.
Mədəni və etik davranış
ASAN Xidmət əməkdaşları xüsusi təlimlərdən keçir və vətəndaşlarla ünsiyyətdə yüksək etik davranış standartlarına riayət edirlər.
ASAN Xidmət hansı xidmətləri təqdim edir?
ASAN Xidmət mərkəzlərində müxtəlif dövlət qurumlarına aid çoxsaylı xidmətlər bir araya gətirilib. Bu da vətəndaşların bir neçə quruma ayrı-ayrılıqda getməsinə ehtiyac qoymur.
Ən çox müraciət olunan xidmətlərə aşağıdakılar daxildir: