“Oğlumu bıçaqlayan uşağın ailəsini tanıyıram”
“Oğlumu bıçaqlayan uşağın ailəsini tanıyıram, onlarla heç bir ədavətimiz olmayıb”.
Bunu “Qafqazinfo”ya ötən gün Ağcabədi rayonunun Aşağı Avşar kəndində 7 yaşlı oğlu bıçaqlanan Rəşad Bəşirov bildirib.
O, hadisənin səbəbini bilmədiyini deyib: “Vuran uşağın ailəsi çox gözəl ailədir. Uşağın dayısı ilə də dost olmuşam, pisliklərini görməmişəm.
Oğlum dedi ki, ata, məni qırağa – öz darvazalarının qabağına apardı, vurub qaçdı aralığa. Öz evlərinə tərəf getmədi…”
R.Bəşirov 4 övladı olduğunu, kommunal idarədə işlədiyini qeyd edib.
Ağcabədi Rayon Mərkəzi Xəstəxanasının həkimi Azad Hüseynov açıqlamasında xəstənin vəziyyətinin orta-ağır olduğunu açıqlayıb: “Uşağın bədəninin müxtəlif nahiyələrində çoxsaylı – 20-yə yaxın kəsilmiş-deşilmiş yaralar müəyyən olunub. Xəstədə kəskin qanitirmə müşahidə olunurdu. Təcili olaraq əməliyyat blokuna götürüldü. Bütün yaralar cərrahi işləndi. Xəstə ağır vəziyyətdə reanimasiya şöbəsinə verildi. Hazırda ümumi vəziyyəti orta-ağır qiymətləndirilir”.
Xatırladaq ki, ötən gün Ağcabədi rayonunda azyaşlı çoxsaylı bıçaq xəsarətləri ilə xəstəxanaya yerləşdirilib. Polisin keçirdiyi tədbirlərlə əməli törətməkdə şübhəli bilinən yetkinlik yaşına çatmayan bir nəfər müəyyən edilib.