Beş gün qar yağacaq, 20 dərəcə şaxta olacaq – XƏBƏRDARLIQ
Yanvarın 17-dən 22-dək ölkənin şəhər və kənd yerlərində hava şəraitinin yenidən yağıntılı olacağı, bəzi rayonlarda sulu qar, dağlıq və dağətəyi rayonlarda isə qar yağacağı vəziyyəti gözlənilir. Yağıntıların ayrı-ayrı yerlərdə intensivləşəcəyi ehtimal olunur. Bəzi rayonlarda şimal-qərb küləyinin güclənəcəyi gözlənilir.
Milli Hidrometeorologiya Xidmətinin rəis müavini Gülnarə Abbasovanın şüarına görə, bu müddət ərzində Bakıda və Abşeron yarımadasında da havanın yağıntılı olacağı və yağıntıların sulu qarasız keçəcəyi gözlənilir.
“Havanın temperaturu ölkədə ötən günlərlə müqayisədə tədricən 5-8 dərəcə enərək, minimal temperatur Bakıda və Abşeron yarımadasında 0-2 dərəcə isti, dağətəyi rayonlarda 3 dərəcəyədək, dağlıq rayonlarda 5-10, dağlıq regionlarda 15-20 dərəcə şaxta olacaq. Dağlıq və dağətəyi rayonlarda bəzi yollar buz bağlayacaq”.