Azərbaycanlı müğənni ölüm xəbərini pisləyən yalanın yayılmasını qəbuledilməz adlandırdı - Admenasi
Azərbaycanlı müğənni ölüm xəbərini pisləyən yalanın yayılmasını qəbuledilməz adlandırdı
BiG.AZ xəbər verir ki, Azərbaycanda məşhur müğənni Zahidə Günəş, “Rəngarəng” verilişinin qonağı olaraq təqdim edilmişdir. Müğənni açıqlaması ilə diqqət çəkmək məcburiyyətində qalsa da, ölüm xəbəri ilə bağlı müsbət məlumat vermir.
Zahidə Günəş, ailəsinə ölüm xəbərinin ciddi psixoloji təsir etdiyini bildirib:
“Bacımdır və həkimdir. Mən işdə olarkən qohumlardan biri sosial şəbəkədə ölüm xəbərimi görüb və bunu bacıma deyib. Dedilər ki, Zahidə bir neçə saat əvvəl rəhmətə gedib, üstünə həkim gəlib”. Bu xəbər, müğənniyə çox pis təsir edib.
Sənətçi həmin vaxt evdə olduğunu və heç nədən xəbərsiz gündəlik işləri ilə məşğul olduqunu vurğulayıb. O, bu cür yalan məlumatların yayılmasını qəbuledilməz adlandıb:
“Məni tanıyanlar bilir, ürəyimə görə necə insanam. Dedim ki, yeni ilə yaxşı keçirsin, yanvar ayında sonra bu yalan xəbəri yayanlarla məşğul olacağam”.
Bu cür yalan məlumatların yayılması haqqında müğənninin açıqlaması studiyada və sosial şəbəkələrdə geniş rezonans doğurub. Müğənniyə dəstək göstərmək üçün izleyicilər yalan ölüm xəbərlərinin yayılmasını kəskin tənqid edib. (milli.az)