Küləkli hava şəraiti ilə bağlı xəbərdarlıq və yaşıllıq-verillik
Dekabrın 31-i, yanvarın 1-2-də Bakı və Abşeron yarımadasında, əksər ərazilərdə küləkli hava şəraitinin baş vérsinə dair sarı və yaşıl xəbərdarlıq verilib.
Sonxeber.az xəbər verir ki, bunun haqqında Milli Hidrometeorologiya Xidməti məlumat yayıb.
Bakıda və Abşeron yarımadasında, Salyan, Neftçala, Hacıqabul, Qobustan, Şəki, Oğuz, Qəbələ, Göyçay, Xızı, İsmayıllı, Kəlbəcər, Naftalan, Goranboy və Daşkəsən ərazilərində narıncı xəbərdarlığa uyğun şimal-qərb küləyi əsəcək, küləkin sürəti 20.8-28.4 m/saat arasında qalxacaq.
Şabran, Xaçmaz, Quba, Qusar, Siyəzən, Qazax, Ağstafa, Tovuz, Şəmkir, Samux, Balakən, Zaqatala, Qax, Kürdəmir, Yevlax, Bərdə, Tərtər, Sabirabad, Şirvan, Füzuli, Zəngilan, Laçın, Biləsuvar, Lerik, Yardımlı, Lənkəran, Masallı, Astara, Cəlilabad, Mingəçevir, Ağdaş, Cəbrayıl, Ucar, Zərdab, Ağcabədi, Xocavənd, Ağsu, Şamaxı, Gəncə, Gədəbəy, Göygöl ərazilərində isə sarı xəbərdarlığa uyğun qərb küləyi əsəcək və küləyin sürəti 13.9-20.7 m/saat təşkil edəcək.