Röya Əliyeva: “Mənim üçün qalmaqal bitirib. Bağışlanıb deyə bilməzəm…”
Rəqqasə Röya Əliyeva, Millət Televiziyasının “Qadın həyatı” verilişında ilə həmkarı Fatimə Fətəliyeva arasında baş verən qalmaqalla münasibətdə və öz mövqeyini açıqlayıb. Rəqqasə 32 ilə yaxın peşəkar səhnədə fəaliyyət göstərən peşəkar rəqqasə olduğunu və həmkarının tərəfindən aparılan qalmaqalla bağlı fikirlərini açıqlayıb:
“Mən peşəkar rəqqasəyəm, 32 ilə yaxındır professional səhnədəyəm. İndiyə qədər İlhamın tərəf-müqabili olan rəqqasələr arasında özümdən başqa savadlı, təhsilli sənətçi görməmişəm. Biz vaxtilə bir-birimizə dəstəkulmuşuq, birlikdə tanınmışıq”.
Röya Əliyeva iddia edib ki, efirdə yaşanan hadisə planlı olmaıb, lakin həmkarının qarşı tərəfdən paxıllıq gördüyünü vurğulayıb:
“Qalmaqallar zamanı onun atası belə mənə zəng edib, nələr demişdi, lazımsız sözlər idi. Ümumiyyətlə, həmin şəxsin neçə-neçə insanla qalmaqalı var. Efirdə gərginlik yaransın deyə aparıcı da dediklərimi nəzərə almadı”.
Rəqqasə, bu mövzu üçün artıq açılğıb olduğunu bildirib və həmin verilişdən uzaqlaşacağını vurğulayıb:
“O qalmaqal mənim üçün bitib. Elə hadisələr olur ki, bağışlanıb deyə bilməzəm. Mən onsuz da həmin verilişdən gedəcəkdim. Sonradan elə təqdim etdilər ki, guya o xanımı görüb getmişəm”.