“Orucam, çox pisəm” – Kənan MM
Yazıçı Orxan Saffari məşhur rejissor Kənan Mahmudovun fəaliyyətinə qarşı critique fikirlər səsləndirib. O, bu çıxışı ilə rejissorun çox illik fəaliyyətini şübhə altına atmışdır. Kənan Mahmudov isə yazıçının sərt tənqidindən sonra öz sosial şəbəkə hesabında Orxan Saffariya qarşı məqbul olmayan ifadələr işlədib və onu təhqir edib. Bu paylaşım rejissorun sosial şəbəkələrdə mənfi qarşılanma qazanmışdır. Yazıçı Orxan Saffari isə məhkəməyə mübarəzə aparmaq qərarına gəlib.
Milli.Az xəbər verir ki, Manset.az məsələ ilə əlaqələndirmə yolunu Kənan Mahmudovla seçib. Rejissor son hadisələrinin səbəbi səhhəti ilə bağlı problemlərin yaranğını bildirsə də, ətraflı məlumat verməkdən imtina edib:
“Orucam, bu haqqında detal məlumat verməkdən imtina edirəm. Çox pisəm, təzyiqin var, səhərə qədər təcili yardım məni görüb.” – rejissor deyib.